Geri Dönüş Fonu 2014 Bütçesi Planlandı

Pazartesi, 09 Aralık 2013 16:32

 

Abhazya Geri Dönüş Fonu 2014 Bütçesi 108.9 Milyon Ruble Olarak Planlandı

Abhazya Geri Dönüş Devlet Komitesidüzenlediği yönetim kurulu toplantısı ile Geri Dönüş Fonu’nun 2014 Bütçe Taslağı’nı tartıştı. Söz konusu toplantıda ilk olarak Geri Dönüş Fonu yöneticisi John Smır bütçe taslağı ile ilgili hazırladığı raporu sundu. Smır mevcut taslak bütçenin sosyal amaçları itibariyle öncekilerden farklı olduğunun altını çizdi.

Geri Dönüş Fonu2014 Bütçe Taslağı tartışmasına Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Hrips Jopua ve Başkan Yardımcısı Erkan Kutarba’nın yanı sıra Abhazya Parlamentosu üyesi Dmitri Gunba, Geri Dönüş Devlet Komitesi yönetim kurulu üyeleri Vadim Smır, Genadi Alamya, Nizam Hapat, Rimma Aşharua ile diğer bazı üyeler katıldı.

Geri Dönüş Fonu Bütçe Taslağı, maddeleri üzerinde yapılan tartışmaların ardından kabul edildi. Buna göre Geri Dönüş Fonu 2014 Bütçesi 108.9 milyon ruble (6.750.000 TL) olarak planlandı.

Bütçe taslağı ile ilgili belge değerlendirilmek üzere Abhazya Bakanlar Kurulu’na gönderilecek.

Abhazya Geri Dönüş Fonu, Abhazya’daki tüm çalışanlardan yapılan zorunlu bir kesinti ile finanse ediliyor.

Toplantıda 2014 Bütçe Taslağının yanı sıra Geri Dönüş Devlet Komitesi’nin yürüttüğü kurs faaliyetleri ve geri dönüşçüleri ilgilendiren diğer bazı hususlar da değerlendirildi.

Kaynak: Apsnypress 

http://apsnypress.info/news/10790.html