Hacımba Abhazya Komünist Partisi'ne Kutlama Mesajı Yolladı

Çarşamba, 04 Mart 2015 18:04

Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacımba Abhazya'da Sovyet iktidarının kuruluşunun 94. ve Abhazya Komünist Partisi'nin kuruluşunun 20. yıldönümü dolayısı ile Abhazyalı komünistlere bir kutlama mesajı yayınladı. Hacımba mesajında şöyle seslendi:

"Değerli komünistler, Abhazya'da Sovyet iktidarının tesisinin 94. ve Abhazya Komünist Partisi'nin kuruluşunun 20. yıldönümleri münasebeti ile sizleri gönülden tebrik ederim.

Bu tarih (4 Mart 1921), Gürcistan işgal kuvvetlerinin ülkeden çıkarılması ve 31 Mart 1921'de bağımsız Abhazya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'nin kurulması ile bağlantılı olduğu için önemli bir tarihtir.

Bu olay devletimizin kuruluşunun başlangıcı oldu. Halkımızın olağanüstü evlatları Nestor Lakoba, Efraim Eşba ve vatanları Abhazya'nın parlak geleceği için savaşarak tarihimizde parlak izler bırakan diğer birçokları ile derin bir gurur duyuyoruz.

Abhazya Komünist Partisi, tüm sosyo-politik olayların aktif bir katılımcısıdır ve devlet hayatımızda önemli bir katkı yapmaktadır. Bu parti, Abhazya'da ve onun sınırlarının çok ötesinde bilindiği üzere, vatan ve halk sevgisinin timsali olarak hizmet eden aydınlar ile siyasetçileri bünyesinde barındırmaktadır.

Abhaz liderliği devletimizi güçlendirmek ve halkımızın refahını arttırmak için Komünist Partisi ve ülkedeki diğer politik güçlerle işbirliği içindedir.

En içten duygularımla size sağlık, mutluluk ve halkımızın iyiliği için yürüttüğünüz çalışmalarınızda başarılar dilerim."

Öte yandan Abhazya Meclis Başkanı Valeri Bganba da Abhazya Komünist Partisi Başkanı Lev Şamba'ya bir mesaj yollayarak, partilerinin 20. kuruluş yıldönümü nedeni ile tebrik etti.

Kaynak: Abhazya Resmi Ajansı Apsnypress