Soçi Havaalanı Sular Altında

Perşembe, 25 Haziran 2015 18:41

Soçi Havaalanı'nın bulunduğu bölgede birden başlayan yağmurla, yağmur sularının olağanüstü yoğunluğu havaalanının özellikle gelen yolcu bölümünü sular altında bıraktı. 

Alana inen uçaklarla gelen yolcular ellerinde bavulları ile adeta dere haline gelmiş bankolardan geçerken zor anlar yaşadılar. Son verilen bilgilere göre olimpiyat şehrinin sokakları dahil, havaalanı terminalinin içi ve uçak park alanları sular altında.

Bir yandan acil önlemler almaya çalışırken, bir yandan da fırtına olasılığı ile sürekli ikazlarda bulunan şehir yetkilileri, denizde olabilecek kasırgalara karşı da uyarılarda bulundular.

Sel nedeniyle şehrin güney bölgelerindeki elektrik trafosu devre dışı kaldı ve Adler bölgesi ve çevredeki üç kasabada yaşayan 24 bin kişi elektriksiz kaldı. 78 araç ve 325 kişiden oluşan afet yardım ekipleri bölgede çalışmalara devam ederken, Tuapse, Gelencik ve Novorossisk'e de ek ekipler yönlendiriliyor.

Diğer yandan oluşturulan özel bir komisyon hasar tespit çalışması yapmaya çalışırken yetkililer yoğun yağışların yarın da devam edebileceğini bildiriyorlar.

 

Kaynak: Sputnik Apsny

Akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmur yağışı, Sohum merkez dahil Abhazya'nın neredeyse tamamında da aralıksız devam ediyor. Bazı köylerde su taşkınları oluştuğu ve evlerin hasar gördüğü haberleri alınıyor...