Abhazya’da Gagra ve Pitsunda'dan Sonra Sohum Plajları da Doldu

Çarşamba, 20 Temmuz 2016 10:31
Abhazya'ya bu yıl şu ana kadar gelen turist sayısının 300 bin civarında olduğunu ve turizm potansiyelinin geçen yılki oranlarda gerçekleşmekte olduğu bildirildi.
Abhazya Turizm Bakanı Yardımcısı Astamır Ahban'ın verdiği bilgilere göre turistlerin 100 binden fazlası otel ve diğer konaklama yerlerinde kaldılar, 200 bin kadar turist ise turlarla giriş çıkış yaptılar. Turizmin 2015 yılında zirve yaptığını belirten Ahba, bu sezonda da bu rakamı elde etmenin mümkün olduğunu, zirve dönem sayılan Temmuz sonu ve Ağustos aylarından daha umutlu oldularını söyledi.
Abhazya Devlet Televizyonu'nun haberine göre de, başkent Sohum sahilleri de turistlerle dolmuş durumda. Her yıl ülkemizi ziyaret eden yüz binlerce turistin en çok tercih ettiği yerler ise değişmiyor, Gagra ve Pitsunda. Fakat başkent Sohum’a da yönelmeler başlamış durumda. Suhum eski popülerliğini kazanmaya başlıyor. 
Turistlerin Suhum’a olan ilgilerinin arttığının en büyük kanıtı sabahın erken saatlerinde sahilde güneşlenen ve Karadeniz'in ılık sularında yüzen yüzlerce turist olsa gerek. Şehrin sahilleri gayet temiz, duşlar çalışıyor, soyunma kabinleri, çöp kovaları mevcut, 25 derece olan deniz suyu, çevredeki kafelerden gelen hafif müzik sesi, bütün bunlar iyi bir tatil için insanların moralini yükseltmekte, zemin hazırlamakta. Turistler Abhazya tatillerini büyük bir memnuniyetle anlatıyor.
Sahilde turistlere soğuk içecekler, hediyelik eşyalar, farklı tur seçenekleri gibi bir çok hizmet de sunuluyor. 

 

Kaynak: Sputnik Apsny - Abhazya Devlet Tv