En Güzel Yılbaşı Dekorasyonu Ödülü Şebnem Marşan Mimarlık Ofisinin

Cuma, 30 Aralık 2016 16:49

Abhazya'nın başkenti Sohum ışıltılar içinde rengarenk süslendi ve yeni yıla hazırlandı. Sohum şehir yönetimi de birbirinden güzel vitrin, dükkan ve çevre süslemeleriyle şehrimizi güzelleştiren işyeri sahiplerini ödüllendirerek teşekkür etti.

Bir yarışma şeklinde düzenlenen projede, iş yerlerinin dış cephe ve pencerelerindeki en güzel yılbaşı dekorasyonu ve süslemeler belirlenerek, en iyi tasarım sertifikası ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

29 Aralık Perşembe günü açıklanan sonuçlara göre, Türkiye'den gelerek Sohum'da bir mimarlık ofisi açan girişimci mimar Şebnem Marşan, yaptığı ofis tasarımı ve yılbaşı dekorasyonuyla birinciliğe layık görüldü. Sonucun kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Marşan;

"İşimi gerçekten çok seviyorum ve ne olursa olsun disiplinli çalışmanın başarıya ulaştıracağına inanıyorum. Mimar veya caddeleri süpüren birisi olabilirim farketmez, ikisinin de bir şehir için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben Abhazya'yı hissediyorum, çok derinden seviyorum ve burada işimi en güzel şekilde yapmak istiyorum. Burası benim evim, umarım bu güzel ülke için güzel şeyler yapabilirim" şeklinde konuştu.

Sohum Şehir Yönetimi Başkan Yardımcısı Leon Kvarçiya ise bu yıl ilk defa böyle bir uygulama yaptıklarını belirterek, gelecek yıl daha fazla işletmeye ödül vermek istediklerini söyledi. Kvarçiya, "Şehrimizi daha güzel ve modern bir yaşam alanı haline getirmek için, tüm işyeri sahipleriyle elbirliği yaparak çalışmalıyız" dedi.

Kaynak: Sputnik Apsny