"Off-Road" Tutkunları Yeni Yılı Abhazya'da Karşıladılar

Çarşamba, 04 Ocak 2017 18:11

"Off-Road" tutkunu sürücüler yeni yılı Abhazya'da karşılamanın coşkusunu yaşadılar. Rusya ve Abhazya'dan off-road tutkunu macerasever sürücülerin katıldığı, 3-5 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda sürücüler arazi jipleriyle Abhazya'nın doğal güzelliklerini keşfe çıktılar. Etkinliği "Soçi Dzhippery"  otomobil kulübü ve "Abhazya-Road" kulübü organize ettiler.

"Off-road Abhazya" Otomobil Kulübü Başkanı Sergey Nikitchenko'nun verdiği bilgilere göre, ilk gün Sohum'un Kaman köyündeki orman kampında toplanan grup burada piknik ve çevre gezisi yaptılar. İkinci gün Kodor bölgesindeki şelalelere sürüş yapan katılımcılar, daha sonra Oçamçıra'daki Kındıg açık hava kaplıcasına giderek sıcak su altında ısındılar, farklı derecelerdeki şifalı sularla dolu havuzlarda yüzdüler. 

Üçüncü gün, Tkuarçal şehrine kadar bir sürüş yapan maceraseverler, 1992'deki vatanseverlik savaşında cephelerin yer aldığı bağlantılı yolları kapsayan ve "Yaşam Yolu" denilen güzergahı takip ederek ve köylere de uğrayarak Tkuarçal'a gittiler.

Son gün yine çeşitli etkinlikler ve rehberli turlar düzenlendi. Ayrıca kış gençlik kampı için Abhazya'da bulunan, savaş bölgesi Lugansk'tan ve Rusya'nın Karelya Cumhuriyeti'nden gelen "Vatansever Gençler" grubunun da son gün "Off-Road Abhazya" sürücülerine katıldıkları ve birlikte sürüş yaptıkları belirtildi.

"Off-Road Abhazya"nın organizasyonuna daha çok ilk defa Abhazya'ya gelenlerin katıldığını belirten Nikitchenko gezinin amacını, misafirlere ülkemizde yerli halkın nasıl yaşadığını, misafirperverliğimizi, doğal güzelliklerimizi ve Abhaz yaşantısının renklerini göstermek, tarihimiz hakkında bilgi vermek olarak anlattı.

Kaynak: Sputnik Apsny