Muhteşem "Alan"lar Abhazya Sahnelerini Fethediyor

Cuma, 07 Temmuz 2017 10:20

Güney Osetya Cumhurbaşkanı Anatoli Bibilov'un Abhazya ziyareti arefesinde, G. Osetya müzik ve dans grubu Simd'in filarmoni salonunda yaptığı gösteri nefes kesti.

"Merhaba güneşli Abhazya! Bizim şanlı kardeş insanlarımız, merhaba' Alanya devleti sizi selamlıyor. Mutlu ve acı dolu günlerimizde Abhazya gibi bir dostumuz olduğunu düşünmek bize mutluluk veriyor. Bugün sizinle milli kültürümüz ve yaratıcılığımızdan bir parça paylaşacağız..." sözleriyle başlayan gösteri zarif Oset kızlarının ve harika bir performans sergileyen erkek dansçıların birbirinden güzel danslarıyla devam etti.

Oçamçira Şarkı ve Dans Topluluğu "Ertsahu"un sergilediği,  Kafkas halkları arasındaki dostluğu ve bağımsızlık savaşını anlatan "zafer" isimli teatral dans ise G.Osetya'dan gelen konuklar başta olmak üzere salondaki herkes tarafından ayakta ve gözyaşlarıyla alkışlandı.

Gösterinin akıllardan silinmeyecek güzellikteki final dansı ile Alanların ünlü dansı "Simd" ile yapıldı.

Konserin ardından konuk salonunda ağırlanan gösteri ekibine, Cumhurbaşkanı Hacimba tarafından bazı dansçılara verilecek Abhazya Onursal Sanatçısı ünvanının kararnamesi okundu.

Simd müzik ve dans grubu turnesine Gagra, Pitsunda Gudauta, Oçamçıra ve Gulrıpş'ta yapacağı gösterilerle devam edecek.

Kaynak: Sputnik Apsny