Abhazya Astana 2018 Ekonomi Forumu'na Katılıyor

Cuma, 18 Mayıs 2018 19:03

Abhazya, dünyanın önde geleniş adamı, politikacı ve bilim insanlarının katıldığı Astana Ekonomi 2018 Forumu’na katılıyor.

Bu yıl “Küresel Zorluklar” temasıyla düzenlendiği vurgulanan ve 17-19 Mayıs 2018 tarihleri ​​arasında Kazakistan'ın başkenti Astana’da gerçekleştirilmekte olan fuara Abhazya’nın ilk defa katıldığı bildirildi.

Ekonomi Bakanlığı'na bağlı Yatırım Ajansı’nın Müdür Yardımcısı Simon Agrba, Abhazya’nın forum organizatörleri ve yatırım Ajansı’nın çabaları sayesinde foruma katılımının sağlandığını bildirerek, amaçlarının foruma katılan ülke temsilcileriyle tanışmak ve çalışmalarını anlatmak olduğunu söyledi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından açılışı yapılan Astana Ekonomi Forumu’nda toplam 76 oturumun düzenleneceği bildirildi. Foruma bu yıl aralarında Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Fransa eski Cumhurbaşkanı François Holland, Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Asya Altyapı Yatırım Bankası Müdürü Jin Liqun, Bilim adamı Michio Kaku, Ekonomist Andrew McAfee  ile birlikte dünyanın önde gelen ekonomi uzmanlarının katılım gösterdiği belirtildi.

Kaynak: Kazakistan.kz, Sputnik Apsny