Abhazya'da 2018'in Başarılı Köy Öğretmenleri Ödüllendirildi

Salı, 15 Ocak 2019 16:20

SOHUM- Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanlığı, ülkenin kırsal kesiminde görev yapan 40 öğretmene, 2018 yılındaki başarılı çalışmalarından dolayı para ödülü verdi.

Eğitim ve Bilim Bakanı Adgur Kakoba ödül töreninde yaptığı konuşmada, başarı gösteren eğiticilerin çoğunlukla genç öğretmenler olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Öğrencilerinizin ve velilerin sizin gibi profesyonel öğretmenleri olduğu için gurur duymalarını sağlayacağınızdan eminim. Çalışmalarınızın artarak devam edeceğini biliyorum ve yeni öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

Törene katılan Cumhurbaşkanlığı Bilim, Kültür ve Eğitim Danışmanı Vladimir Zantaria da öğretmenlere hitaben, "Sizin için zor olan görevinizin, insanımız için çok gerekli olduğunu biliyoruz. Sizler devletimizin en önemli temel taşlarından birisiniz. Okullarımızda eğittiğiniz çocuklarımız, anavatanlarına saygılı birer birey olarak yetişsinler..." şeklinde konuştu.

Öğretmenler ise Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın köy öğretmenleri için yaptığı çalışmalara teşekkürlerini belirttiler ve bunun öğrencilerine verdikleri eğitime yansıdığını söylediler.

Kaynak: Apsnıpress