Kuzey Kafkasya Cumhuriyetleri Tekrar Cumhurbaşkanı Seçilen Raul Hacimba'yı Kutladılar

Cuma, 13 Eylül 2019 19:28

Geçtiğimiz günlerde yapılan ve oldukça çekişmeli geçen seçimlerin ikinci turu sonunda ikinci kez cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Raul Hacimba, tebrikleri kabul etmeye devam ediyor. 

Cumhurbaşkanlığı basın servisinden verilen bilgiye göre Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinin Devlet Başkanları da, Abhazya Cumhurbaşkanı seçilen Raul Hacimba'ya birer kutlama mesajı gönderdiler.

Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov, gönderdiği mesajda "... Abhazya'nın sosyo-ekonomik gelişimini sağlamak ve Abhazya vatandaşlarınının yaşam koşullarını daha iyileştirmek yönündeki verimli çalışmalarınızla, önemli görevlerinizi başarıyla yürüteceğinizi umuyorum. Adige ve Abhaz halkları arasındaki yapıcı işbirliğinin ve kardeşlik bağlarının gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğine inanıyorum. Size, güçlü enerjiniz ve sağlığınızla tüm yapıcı plan ve programlarınızı uygulamanızda başarılar diliyorum" dedi.

Karaçay Çerkes Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raşid Temrezov ise mesajında, "Çok uluslu Karaçay-Çerkes halkı adına ve kendi adıma, Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçildiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Seçimlerde kazandığınız zafer, gerçek bir lider olduğunuzun ve Abhazya halkının bir parçası olduğunuzun gerçek bir kanıtıdır.

Cumhurbaşkanlığı görevinizde yapacağınız çalışmaların, Abhazya vatandaşlarının hak ve özgürlüklerinin daha da geliştirilmesine katkıda bulunacağına eminim.

Abhazya'ya barış, ekonomik istikrar ve refah, Abhazya'daki her aileye ayrıca mutluluk ve refah diliyorum" sözlerine yer verdi.

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti cumhurbaşkanı vekili Kazbek Kokov Hacimba'yı, "...Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimindeki zaferinizi memnuniyetle haber aldım. Tüm kalbimle sizi tebrik ediyor, sağlıklı ve uzun yıllar sürecek verimli çalışmalar diliyorum. Sahip olduğunuz üstün profesyonellik, iş ve liderlik niteliklerinizin Abhazya halkının beklentilerini karşılayacağından eminim” sözleriyle kutladı.