Oteller

Cumartesi, 28 Eylül 2013 22:49
1960'lı yıllarda Sohum'un ünlü Abhazya Oteli 1960'lı yıllarda Sohum'un ünlü Abhazya Oteli

 

Abhazya'da Bazı Oteller

Abhazya’da çok sayıda turistik tesis vardır ve her sene bunlara yenileri eklenmektedir. Bu tesislerin yanı sıra pansiyonculuk da Abhazya’da çok yaygındır. Turizmin tavan yaptığı Temmuz ve Ağustos ayları dışında hesaplı, temiz ve konforlu yer bulma sıkıntısı yaşanmaz. Bu çok sayıda tesisten genellikle Türkiye’den gelenlerin büyük kısmının konaklamak için tercih ettikleri Sohum’a daha fazla odaklanarak, sadece fikir vermesi için küçük bir kısmını tanıtmakla yetiniyoruz.

 

Inter-Sohum Oteli (Sohum)

Inter-Sohum Oteli 2008 yılındaki kapsamlı restorasyondan bu yana Sohum’un merkezinde faaliyet göstermektedir.  Otel Karadeniz kıyısında konumlanmıştır. Yedi katlı, 192 odalıdır. Tüm odaları balkonlu, banyolu, mini buzdolaplı, televizyonlu ve klimalıdır. Otelin altı adet mini süiti de vardır. Sade ama temiz, düzenli ve hesaplı bir otel olarak tanınmıştır.     

 

Ritsa Oteli (Sohum)

Sohum’un kalbinde yer alan bu tarihi otel aynı zamanda şehrin sembollerinden de biridir. Gürcü İşgali sırasında tahrip olmuş sonrasında aslına sadık kalınmaya çalışılarak çok kapsamlı bir restorasyondan geçmiştir.

Muhtelif genişlikte 42 odası vardır. Odaları banyo, TV, buzdolabı, klima gibi standartlara sahiptir. Wi-fi hizmeti ayrıca ücretlendirilmektedir. Konaklama ücretleri genellikle Inter Sohum ile Atrium Viktorya arasındaki bir aralıktadır. Otel geçmişte Troçki, Hrusov, Konstantin Simonof, Nazım Hikmet gibi çok sayıda ünlü şahsiyeti ağırlamıştır.

 

Atrium Victoria Oteli (Sohum)

Atrium Viktoria Oteli tek kişilik, çift kişilik, stüdyo ve apart suitlerden oluşan 36 odalı, konforlu, butik bir oteldir. Dördüncü katında manzaralı geniş bir terası vardır. Odaları tam teşekküllüdür ve ayrıca wi-fi bağlantısı da mevcuttur. Çamaşırhane, bar, restoran, spa ve güzellik salonu hizmetleri de vermektedir. Otel, Sohum şehir merkezindedir.   

 

Aytar Dinlenme Tesisleri (Sohum)

Aytar, Sohum kent merkezine vasıtayla beş dakika mesafede, plajıyla meşhur bir bölgede konumlanmış oldukça büyük bir dinlenme tesisidir. Otel binalarının yanı sıra müstakil küçük villalarda da konaklama olanağı sunulmaktadır. Odaları ve mini villaları iyi bir şekilde tefriş edilmiştir. Tesiste kafe, restoran, tenis kortu, kapalı spor salonu, Açıkhava dans pisti, sauna, yüzme havuzu, masaj salonu, Rus banyosu, kuaför hizmetleri de vardır. Otelin 70 metre mesafesinde 700 metrelik özel plajı mevcuttur. Bu plajın hemen üzerinde Avrupa mutfağı ve özellikle balık spesiyalleri ile meşhur Aytar Restoran yer alır. Konaklama ücretleri seçilen odanın genişliğine ve konumuna göre farklılıklar göstermektedir.

 

Hotel Delfin (Pitsunda)

Abhazya'da yaz turizminin kalbi Pitsunda sahilinde üst sınıf hizmet veren konforlu bir otel olarak bilinir. Otelin ana binasının yanı sıra müstakil villa hizmeti de vardır. Odalar ve müstakil villalar oldukça lüks olarak döşenmiştir. Birinci sınıf yüzme havuzu, gym, bar ve restoran servisi vardır.     

 

Alex Beach Oteli (Gagra)

Gagra'nın en yeni ve lüks otellerindendir. Avrupa standartlarında hizmet verme hedefiyle çalışmaktadır. Eski Gagra sahili olarak bilinen çok nadide bir turizm bölgesinde denize 10 metre mesafede konuşlanmıştır. Kendi özel plaj tesisi mevcuttur. Restoran, brasserie salonu, snack bar'ı açık hava diskosu, SPA kompleksi, Türk Hamamı, bowling salonu, 150 kişilik konferans salonu, animasyon hizmetleri, bebek bakımı, şu ve hava sporları hizmeti vardır.